Dienst Medische Beeldvorming Kortrijk


Actualiteit


19 april 2010 Opening van de nieuwe campus Kennedylaan. Voortaan zullen alle mammografie onderzoeken, interventionele procedures, coronaire CT's en CT colonoscopie alleen nog op deze campus doorgaan. Voor alle afspraken 056/634 000.
1 maart 2010 Alle telefonnummers veranderen op de verscillende campi. Check ons overzicht voor de juiste nummers
15 februari 2010 Officiële openingsdatum van de dienst medische beeldvorming op de nieuwe campus Kennedylaan is vastgelegd op 19 april 2010. Vanaf die datum zullen de afspraken voor mammografie alleen in het nieuwe ziekenhuis doorgaan.
21 december 2009 AZ Groeninge stelt de nieuwe huisstijl en het nieuw logo voor.
14 december 2009 Op 14 december ondertekende az groeninge samen met de Katholieke Universiteit vna Leuven een raamovereenkomst om grensoverschrijdend samen te werken met het Universitair Ziekenhuis vna Rijsel (CHRU de Lille) en de Universiteit van Rijsel. Ook de dienst Medische Beeldvorming werkt hier aan mee. Zie bijlagen (1 & 2)
17 augustus 2009 Vanaf 1 september kan een een stereotactische geleide vacuümbiopsie van microcalcificaties in de bosrt uitgevoerd worden dankzij een nieuw biospiesysteem in combinatie met een digitale stereotactische mammografische eenheid.
31 juli 2009 Vanaf 1 augustus komt Dr. Els Vanherreweghe de dienst medische beeldvorming versterken. Als voormalig adjunct-kliniekhoofd op de dient radiologie in het Universitair Ziekenhuis van Gent heeft zij een uitgebreide ervaring in de mammografie, interventionele echografie en urogenitale radiologie.
28 april 2009 Dankzij een samenwerkingsakkoord tussen Barco, het ziekenhuis en de dienst medische beeldvorming wordt onze dienst de Europese referentiesite voor de hoge resolutie diagnostische Barco monitoren.
28 maart 2009 Twee nieuwe Siemens echotoestellen versterken de dienst radiologie. Deze toestellen hebben een speciale sonde om de borstechografie in nog hogere resolutie uit te voeren
15 februari 2009 Centraal nummer afspraken MRI: 056 23 42 85
10 februari 2009 De digitale screeningsmammografieën worden vanaf nu via het internet naar het centrum voor 2e lezing gestuurd waardoor een snellere tweede lezing en feedback mogelijk is
1 februari 2009 Alle borstonderzoeken (mammografie, echografie en screeningsmammografie) gebeuren nu alleen nog in campus Onze-Lieve-Vrouwhospitaal
1 januari 2009 Installatie van een splinternieuw digitaal mammografietoestel
15 november 2008 Digitalisering van de orthopantogramopnamen op campus Onze-Lieve-Vrouwziekenhuis
25 september 2008 Symposium 3T MRI
1 juni 2008 Installatie van een hoogperformante 3T MRI op campus Maria's Voorzienigheid
12 oktober 2006 64-slice symposium met Virtuele Colonoscopie en Coronaire CT Angiografie
22 juni 2006 Installatie 64-slice CT op campus Maria's Voorzienigheid
16 juni 2006 Informatiebrochure voor flebografie en embolisatie van varicoele is nu online
18 mei 2006 PACS webviewer is online en de beelden van de dienst medische beeldvorming kunnen overal in het ziekenhuis opgevraagd worden op de computer
10 april 2006 PACS Go-live in az groeninge
1 februari 2006 Vanaf nu is de voorbereidingsbrochure voor virtuele coloscopie online beschikbaar in pdf-formaat.
24 januari 2006 2 nieuwe echotoestellen (Toshiba Aplio) en een upgrade van een derde zelfde toestel verzekeren een nog betere kwaliteit en nog betere diagnostiek