- Extranet zorgverleners
- Nieuws en activiteiten
- Symposia
- Wetenschappelijk tijdschrift en nieuwsbrief
- Groeninge Flash 1, juni 2009
- Ortho-Nieuwsbrief 1, juni 2009
- Groeninge Flash 2, oktober 2009
- Ortho-Nieuwsbrief 2, december 2009
- Ortho-Nieuwsbrief 3, juli 2010
- Ortho-Nieuwsbrief 4, december 2010
- Groeninge Flash 3, april 2011
- Ortho-Nieuwsbrief 5, juni 2011
- Ortho-Nieuwsbrief 6, januari 2012
- Groeninge Flash 4, april 2012
- Nuttige documenten
- Comités
- Bureau klinische studies
- Meeting center het Notenhof
- Leveranciers
Nieuwbouw: bereikbaarheid
Wegenwerken
Om het nieuwe gebouw beter te ontsluiten, wordt langs het Bruyningpad (1) een weg aangelegd om de dienst spoedopname en het gebouw voor conferentie, logistiek en technieken (2) vlot bereikbaar te maken. Het verkeersknooppunt “het Ei” kreeg een bypass (3) zodat het verkeer dat de Kennedylaan moet oprijden het rondpunt aan de Kinepolis kan vermijden.
De Kennedylaan zelf wordt breder en er komen twee rotondes: een aan de Munkendoorn (4) en een aan de toegangsweg (5) naar het parkeergebouw. Momenteel ligt het nieuwe ziekenhuis een stuk lager dan de Kennedylaan om te voldoen aan de vereiste om “in het landschap te verzinken”. Het peil van de Kennedylaan wordt echter verlaagd tot ongeveer het niveau van het middenplein. Daardoor hoeven we het niveauverschil van 1,5 meter niet meer te overbruggen.
Openbaar vervoer
Een bus van De Lijn zorgt gemiddeld om de 20 minuten voor een verbinding met het stadscentrum. Tijdens de piekuren wordt de frequentie wellicht opgetrokken.
Parking
De bouw van het parkeergebouw (6) willen we aanvatten in 2011, in de hoop dat we dan kunnen rekenen op een gunstiger financiering vanwege de Federale Overheid. Ondertussen zorgen we voor voldoende parkeerplaatsen op het terrein van het ziekenhuis zelf. Tegen de inhuizing eind dit jaar komen er op 3 tijdelijke parkings (7 - 8 - 9) in totaal ongeveer 730 plaatsen. Geen lange wandelafstand dus, noch voor bezoekers, noch voor medewerkers. Het aantal plaatsen is zeker voldoende. Als algemene regel nemen we 2 parkeerplaatsen per bed. Het uiteindelijke parkeergebouw zal 6 verdiepingen tellen met in totaal zo’n 2200 plaatsen voor 1000 bedden.
Ook voor de fietsers komt er voldoende overdekte fietsstalling.
