Meer informatie over ons kinderdagziekenhuis

 




Voor en na de ingreep

De wachttijd voor de operatie wordt ingevuld als speeltijd: in de speelkamer of op de eigen kamer kan uw kind kleuren, puzzelen of tv-kijken. Ongeveer 20 minuten voor de operatie krijgt het kind een operatiehemdje aan en wordt er medicatie toegediend (rectaal of een pilletje, geen prik). Veiligheidshalve (slaperig worden, ongecontroleerde bewegingen, evenwichtsverlies, etc.) moet uw kind vanaf nu in bed of op uw schoot.

U kan uw kind begeleiden tot in de aangepaste kindvriendelijke wachtkamer in het operatiekwartier. De spelbegeleiding gaat met u mee. Tijdens de verdere wachttijd krijgen u en uw kind een aangepaste uitleg met behulp van voorbereidingsmateriaal. Eenmaal een verpleegkundige of dokter uw kind komt ophalen, neemt u afscheid van uw kind in deze wachtruimte. Daarna kan u zich terug naar het kinderdagziekenhuis begeven.

De wachttijd voor de ouders verschilt naargelang de ingreep en kan erg lang lijken. Tijdens de wachttijd krijgt u een kop koffie aangeboden en kan u met eventuele vragen terecht bij de verpleegkundigen. 

Nazorg

Uw kind ontwaakt in de ontwaakkamer, waar het korte tijd geobserveerd wordt. Zodra het kind volledig wakker en stabiel is, kan het terug naar de afdeling.

Gedurende het eerste halfuur voelt uw kind zich doorgaans wat ongemakkelijk: onaangename smaak in de mond, dorst. Een verpleegkundige staat u echter met raad en daad bij.


Na verloop van tijd mag het kind weer spelen, puzzelen of lezen. De spelbegeleidster gaat met behulp van een spel of een babbel na hoe het verwerkingsproces verloopt.

Afhankelijk van de instructies en de aard van de operatie, kan uw kind geleidelijk aan iets drinken.